فواید ریش گذاشتن برای مردان

ریش نوعی درمان طبیعی برای پیشگیری از پیری زودرس پوست صورت است.
بعضی‌ها گمان می‏ کنند ریش گذاشتن برای مردانی مناسب‌تر است که فرصت یا تمایل چندانی برای رسیدگی به خود ندارند درحالی که قاعده این است که آقایانی باید ریش بگذارند که زمان کافی برای رسیدگی به آن را دارند و در غیر این صورت شاید بهتر باشد ریش خود را بتراشند.

واقعیت این است که ریش گذاشتن فواید بسیار زیادی دارد؛ مثلا از نظر علمی به اثبات رسیده مردانی که ریش دارند، کمتر به سرطان پوست دچار می ‏شوند زیرا موی صورت میزان مواجهه پوست با اشعه‏ های مضر آفتاب را 90 تا 95 درصد کاهش می‏ دهد.

در واقع ریش آقایان مثل ضدآفتاب عمل می‏ کند. هرچه تراکم ریش بیشتر باشد، SPF ضدآفتابتان بالاتر است. اشعه ‏های مضر آفتاب در خط مستقیم به پوست می ‏تابند. وقتی آقایی ریش دارد، اشعه‏ های آفتاب به موی صورتش برخورد کرده و می‏ شکنند درنتیجه به پوست آسیب نمی ‏رسانند.

یکی دیگر از فواید ریش، مرطوب نگه داشتن پوست است. ریش از خشکی پوست در مواجهه با نور آفتاب و باد پیشگیری می‏ کند. ریش و سبیل همچنین با پیشگیری از ورود هاگ و گرده گیاهان به دستگاه تنفسی، احتمال ابتلا به آلرژی‏های تنفسی را کاهش می‏ دهند. از همه مهم‏تر، ریش نوعی درمان طبیعی برای پیشگیری از پیری زودرس پوست صورت است.

ریش از پوست در برابر آسیب‏های محیطی مثل سرما و باد هم محافظت می‏ کند. پوست افرادی که ریش ندارند، در اثر مواجهه پوست با نور آفتاب، باد و سرما سریع‏تر خشک و چروکیده می ‏شود. افرادی که عادت به تراشیدن موی صورت خود دارند، معمولا دچار مشکلاتی از جمله عفونت فولیکول مو می‌شوند اما در افرادی که ریش می ‏گذارند، بروز این نوع مشکلات کمتر است.

نکته آخری که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که ریش در مردانی که دچار سرماخوردگی و گلودرد می‌شوند، تا حدودی می‌تواند نقش درمانگری ایفا کند و باعث گرم نگه‌داشتن گلو و بهبود سریع‏تر ‏شود.

اما تمام این فواید به شرطی به دست می‌آید که آقایان فرصت کافی برای رسیدگی به بهداشت ریش خود را داشته باشند. توصیه می‌شود روزانه ریش خود را با آب و شامپو بشویید، شانه کنید و در حد متناسب، اندازه آن کوتاه نگه دارید.

/ 6 نظر / 17 بازدید
لیمو دانلود

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم انصافا وبلاگ زیبایی دارین.این رو جدی میگم... به لیمو دانلود هم سری بزنید. امیدوارم موفق باشین.

maral

من خیلی ریش گذاشتن رو دوس دارم حیف که دخترم [نیشخند]

شهروند

ایا موی سر هم خواص ریش را دارد که افراد کچل از آن محردم اند?و به نظر شما مطالب وبلاگkouhbanan.blogfa.com مطابق با اصول اخلاقی هست؟

عاشق

آری مولای من ، بعضی ها همه چیز را از یاد برده اند ... حتی دعا برای تعجیل در ظهور شما را ... از آنها معلوم بود که اهل کوفه هستند و مولای خود را تنها خواهند گذاشت ... مولای من ، برای ما دعا کن که با تمام توان بایستیم ... اللهم عجل لولیک الفرج اپم[گل]

عمه

خدامنوببخشه یکی ازفاکتورهای من در انتخاب همسر داشتن محاسن بود بنده خداهمسرم قبل از ازدواج خیلی کم پشت موی صورتشون بود[شرمنده][خجالت]